NİTELİKLİ KAPI DONANIMLARI

Elektrikli Kilitler

ABLOY, elektromekanik kilitleme teknolojileri konusunda Dünya’nın önde gelen ürün geliştiricisidir. Ürün yelpazesi, çeşitli standartlara ve farklı çözümleri kapsar. Manyetik veya elektrikli kilitler gibi diğer çözümlerle karşılaştırıldığında, elektromekanik kilitler yıpranmayan, uzun süreli ve çok daha yüksek güvenlik sağlar. Elektromekanik kilitler, en üst düzeyde mekanik güç sağlarken yalnızca açarken güç harcayarak aynı zamanda tasarruf da sağlar.

Abloy elektromekanik kilitleri ile;

  1. Geniş ürün yelpazesi
  2. Kusursuz çözüm
  3. Enerji tasarrufu
  4. Standartlarla onaylı güvenlik
  5. Estetik görünüm
  6. Kullanıcı dostu
  7. Daha fazla fonksiyon elde edersiniz

ABLOY elektromekanik kilitleri 1970'lerden günümüze 40 yıldan fazla bir süredir üretilmektedir. O zamandan beri ABLOY motorlu kilitleri tüm dünyada en iyi elektromekanik kilitleme çözümü olarak ün salmış ve bu durum bizi gururlandırmıştır. Bugün farklı kapı tiplerini ve zorlayıcı istekleri karşılayacak çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan ABLOY, bunların içerisinden DIN serisi kilitlerini, Avrupa pazarının isterleri ve standartlarına göre tasarlayarak tüm dünya pazarlarının kullanımına sunmuştur.

ABLOY elektromekanik kilit ürün yelpazesi, tek noktalı kilitler ve çok noktalı kilitler olmak üzere iki farklı seride üretimektedir. Her ikisi de aynı işlevselliği ve özellikleri paylaşırlar. Zaten çok noktalı kilitlerin orta kilitleri, tek noktalı kilitlerin birebir aynısıdır.

Çok Noktalı Kilitler

ABLOY çok noktalı kilitleri kapıların güvenlik ve koruma seviyesi çok daha yüksek seviyelere taşır. Kilitlemenin, birbirine bağlı olarak çalışan üç ayrı kilitle yapıldığı çözüm, bükülmeye ve esnetmelere karşı kapılara ek bir güç temin eder. Üstelik bunu tek noktalı kilitlerin kullanım kolaylığında ödün vermeden yapabilir. ABLOY çok noktalı kilitleri, bu güvenlik ve sağlamlığın yanısıra çeşitli durum bildirimi opsiyonları ile de fark yaratır.

Diğer yandan mimari ve görsel isterlere de hitap eden seçenekler sunan çok noktalı kilitlerin düz yüzeyli modelleri de mevcuttur. Bu yeni form, farklı kapı tiplerinde temiz ve gösterişsiz kurulumlar yapmaya olanak tanımaktadır. Bu sayede kapı boşluğunu azalır ve yangın, duman ve hırsızlıklara karşı mükemmel koruma sağlanmış olur.

CERTA Serisi Motorlu Kilitleri

ABLOY CERTA Motor kilitleri, aşağıdaki şartları gerektiren kapılarda kullanılır:

  - Kolaylık (itme/çekme işlevi)
  - Güvenlik (dış tarafta kapı kolu yok, sadece erişim kontrollü geçiş)
  - Yüksek dayanıklılık (yüksek trafikli kapıların olduğu projeler)
  - Kapı otomasyonu ve kontrollü erişimin olduğu projeler

ABLOY CERTA Motorlu kilidinin iki kilit dili vardır; çift yönlü dil ve sürgü dili. Sürgü dili, motor tarafından kilit içine çekilir ve elektrik kontrolü açıkken çift yönlü dil serbest bırakılır. Kilit dilleri kapı kapandığında daima otomatik olarak kilitlenir.

CERTA Serisi Yüksek Güvenlikli Kilitler

Hi-Security kategorisindeki kilitler, son derece yüksek güvenlik gerektiren elektrik kontrollü yangına dayanıklı kapılar için uygundur. Diğer kilit isterlerinden farklı olarak, Hi-Security kilitler gündüz modunda (iterek veya çekerek serbest erişim), gece modunda (kilitlenmemiş ancak çıkış kolu etkin) ve ayrıca güvenli modda (kilitli ve iç kol devre dışı) kullanılabilir. İç kol elektrikle kontrol edilir, ancak acil durum veya elektrik kesintisi durumunda kilitler iç kol kullanılarak açılabilir. Silindirle mekanik açılma her zaman mümkündür.

Solenoid Kilitler

ABLOY, farklı kapı tipleri ve uygulamaları için eksiksiz solenoid kilit serisi sunar. Solenoid kilit çeşitleri, hem tek noktalı hem de çok noktalı kilit çeşitleri olmak üzere kol kontrollü kilitler ile itme/çekme fonksiyonlu tek noktalı kilidi içerir. ABLOY elektromekanik kilitlerinin bir çeşidi olan Solenoid kilitler, dünya çapında iyi bilinen üstün kalitenin bir kanıtı olarak yüksek güvenlik sağlamaktadır.

ABLOY Solenoid kilitler, aşağıdaki isterleri gerektiren projelerde kullanılır:

  - İç kapı kolunun her zaman çalışır durumda olduğu EXIT kapılar için güvenlik
  - İtme/çekme işlevinin rahatlığını gerektiren projeler
  - Kol kontrolünün gerektiği projeler

Tipik uygulama ofisler, toplantı odaları ve kamu binalarının diğer iç kapılarıdır. Solenoid kilit serisi, ahşap ve metal kapılar ve dar profil kapılar ve çok noktalı kilitler olmak üzere oldukça kapsamlı ürünler içerir. Solenoid kilitler, kapı tipine bağlı olarak çıkış kolu, itme kolu veya panik barla donatılmış çıkış kapılarında kullanılabilir. Kilitler ayrıca erişim kontrol sistemi veya zaman kontrolü, tuş takımı veya REX düğmesi gibi başka bir kumanda sistemi ile elektriksel olarak kontrol edilebilir.

ABLOY kol kontrollü kilitlerde iki adet kilitleme dili bulunur: çift yönlü dil ve sürgü dili. Sürgü dili kilit kasasının içine çekilir ve çift yönlü dilin serbest kalması için kol hareket ettirilir. Kapı kapandığında kilitler daima otomatik olarak kilitlenir. Kol kontrollü kilitler “fail safe”arıza kilitli veya “fail secure” olarak çalışacak şekilde ayarlanabilir. Fail secure ayarında, kilit enerji varken kol ile açılabilir ve enerji yokken kol kullanılarak açılamaz. Fail safe ayarında, fonksiyonlar tam tersidir. İtme/çekme fonksiyonlu kilit ise, itme kolu veya herhangi bir kontrol ile serbest bırakılan bir çift yönlü dile sahiptir. Çift yönlü dil sayesinde hem sağ hem de sol elle kullanılan kapılarda ve çarpma kapılarda kullanılabilir.

Düşük Enerji Kilitleri

Yeni enerji tasarruflu ABLOY Düşük Enerji Kilitleri, dünya çapında bilinen ABLOY elektrikli kol kontrollü kilitleri temel alarak geliştirilmiştir. Kilitler adında anlaşılacağı üzere zaten düşük enerji tüketimi olan kilitlerimizin daha tasarruflu olan çeşitleridir ve ana kilit serimizle aynı üstün kalite ve özelliklere sahiptir. Düşük enerji kilitleri, normal modeller kadar dayanıklı ve kullanımı kolaydır.

Düşük enerji kilitleri, yeşil değerleri göz önüne alarak, sürdürülebilir bir ürün geliştirme çabasının sonucudur. Düşük enerji kilitleri tamamen yeni teknoloji ve bileşenlere sahiptir. Enerji tasarruflu kilidi geliştirmek, Abloy için özellikle önemli bir görev olmuştur. Çünkü kablosuz geçiş sistemlerinde elektromekanik kilitleri kullanmak için bir fırsat sunar. Düşük enerjili kilitler, hem kablolu hem de pille çalışan neredeyse tüm geçiş kontrol sistemlerinin çalışma voltajını kullanabilir.

Faydaları

  • Ultra düşük akım tüketimi, yalnızca kilit durumu değiştiğinde enerji tüketir
  • Çok geniş voltaj aralığı ve kullanım olanakları
  • Yüksek kalite, standart ve güvenlik
  • Geleneksel cihazlarla uyumluluk
  • Entegrasyona ihtiyaç olmaması
  • Hızlı ve kolay kurulum

Diğer yandan düşük enerji, maliyet tasarrufu anlamına yani kullanıcı için enerji tasarrufu sayesinde ekonomik tasarruf anlamına gelir. Örneğin manyetik kilitlerle karşılaştırıldığında, ABLOY Düşük Enerji Kilitleri manyetik kilitlerin harcadığı enerjinin çok çok az bir miktarı kadar tüketir. Bu tip ürünler kilitleme endüstrisinde tamamen yenidir.

ELMEK KİLİT VİDEO ELMEK KİLİT BROŞÜRÜ DÜŞÜK ENERJİLİ KİLİT VİDEO DÜŞÜK ENERJİ KİLİT BROŞÜRÜ

Diğer Kapı Donanımları

Portföyümüze yüksek kaliteli kapı donanım ürünleri serisini eklediğimizi gururla duyururuz. Hager Co. USA ve Abloy OY Finland gibi dünyanın önde gelen üreticileri ile işbirliği yapıyoruz.

ABLOY Hakkında

ABLOY insanları, evleri, fabrikaları, tesisleri kısaca tüm varlıkları, karada, denizde ve havada - her koşulda korumayı amaçlamaktadır. Kullanıcıların bireysel ihtiyaçları için oluşturulan çözümler, evlerin kilitlenmesinden profesyonel olarak yüksek güvenlik gerektiren operasyonlara kadar uzanır. Hem kullanıcıların bize duyduğu güven hem de Dünya pazarlarındaki öncü konumumuz uzun süren geçmiş çabalara dayanmaktadır. Sorunsuz giriş ve çıkış kolaylaştıran, sürekli yeni ve yenilikçi kilitleme çözümleri ve kapı açma teknolojileri geliştirmek tek hedefimizdir.

ABLOY kilitleri, 110 yaşındadır ve Finlandiya'nın en önemli icatlarından biri olarak kabul edilmektedir. Abloy kilidi ve kilidin mucidi Emil Henriksson, dünyayı daha güvenli ve güvenilir bir yer haline getirmek için geçmişten günümüze kadar uzun bir yol katetmiştir.

Kapsamlı ABLOY ürün portföyü için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Size ürün protföyünü tanıtmaktan ve kapsamlı demo ve sunum yapmaktan mutluluk duyacağız.

ABLOY TANITIM VİDEO ABLOY KAPI DONANIMLARI BROŞÜRÜ

HAGER Hakkında

Charles Hager'ın bir demirci dükkanında çalışmaya başlamasından bu yana 170 yıl geçti. Bu zaman diliminde Hager Co., Conestoga tren vagonları için tekerlek üretiminden, 6.000'den fazla çeşit içeren kapı donanımı portföyüne sahip bir firma haline geldi. Bugün, Hager şirketleri tarafından tasarlanarak üretilen ürünler tüm dünyada bulunabilir. Üstelik bunun iyi bir sebebi var; uzun süre dayanacak şekilde üretildiler.

Teknik şartname hazırlanması veya teknik detayların belirlenmesi sürecinde yardımcı olacak ücretsiz danışmanlık hizmetleri de sunuyoruz. İster beş kapılı ister beş bin kapılı bir proje olsun -bir ay içinde veya düne lazım olsa dahi- yardım etmek için hazırız.